Fotbal - Liga I: Dinamo Bucureşti - FC Argeş 0-2

FC Argeş a învins-o pe Dinamo Bucureşti cu scorul de 2-0 (1-0), sâmbătă, în deplasare, într-un meci din etapa a 7-a a Ligii I de fotbal.

Ambele goluri au fost marcate de Cristian Tănase (11, 62), cu execuţii frumoase din marginea careului.

Dinamo a suferit a patra sa înfrângere consecutivă, fără a marca vreun gol.

FC Argeş a bifat al doilea său succes în campionat, ambele venind în ultimele două deplasări.

FC Dinamo Bucureşti - FC Argeş 0-2 (0-1), Stadion Dinamo - Bucureşti
A marcat: Cristian Tănase (11, 62).
Arbitru: Florin Andrei (Târgu Mureş); arbitri asistenţi: Ciprian Florin Danşa (Satu Mare), Ionel Valentin Dumitru (Gherghiţa/Prahova); arbitru de rezervă: Lucian Rusandu (Sfântu Gheorghe)
Observatori: Alexandru Deaconu (Bucureşti) - CCA, Ion Marin (Bucureşti) - LPF
AGERPRES (AS-editor: Mihai Ţenea, editor online: Alexandru Cojocaru)

* Mai multe imagini pe AGERPRES FOTO


populare
astăzi

1 VIDEO Ana Birchall / „Inițial am crezut că este un fake… dar nu este deși, pentru reputația și imaginea României, chiar aș fi vrut să nu fie adevărat”

2 Așa o fi?

3 Rubio a dezvăluit la Munchen câți soldați pierde Rusia săptămânal pe frontul din Ucraina

4 Noua Eră / O poveste care dă fiori despre ce va să vină...

5 Jaful spectaculos pe care nimeni nu l-a observat timp de trei zile. Hoții care au fugit cu peste 100 milioane de euro nu au fost prinși