Fotbal - Liga I: Farul Constanţa - FCSB 0-1

FCSB a învins-o pe Farul Constanţa cu scorul de 1-0 (1-0), joi seara, în deplasare, la Ovidiu, într-un meci restant din etapa a 13-a a Ligii I de fotbal.

Victoria vicecampioanei a fost adusă de autogolul lui Constantin Grameni (13), care a deviat în propria poartă centrarea lui Florin Tănase.

FCSB a mai avut ocazii bune de gol prin Octavian Popescu (40) şi Andrei Cordea (86), iar Farul a avut şanse notabile prin Grameni (45+1) şi Virgil Ghiţă (59).

Farul a pierdut primul său meci acasă din acest campionat, după cinci victorii consecutive pe teren propriu.

FCSB a reuşit a şaptea sa victorie consecutivă în campionat şi a urcat pe locul secund.

Meciul a fost precedat de un moment de reculegere în memoria lui Gheorghe Barbu, fost jucător al Farului, decedat recent. Jucătorii constănţeni au purtat banderole negre pe braţ la acest meci.

FC Farul Constanţa - FCSB 0-1 (0-1), Academia Gheorghe Hagi - Teren Central - Ovidiu
A marcat: Constantin Grameni (autogol, 13).
Arbitru: Ionuţ Coza (Cernica/Ilfov); arbitri asistenţi: Ionel Valentin Dumitru (Gherghiţa/Prahova), Ionuţ Marius Bobe (Videle); arbitru de rezervă: Cătălin Popa (Piteşti)
Observatori: Liviu Ciubotariu (Galaţi) - CCA, Imilian Şerbănică (Bragadiru/Ilfov) - LPF
AGERPRES (AS-editor: Mihai Ţenea, editor online: Alexandru Cojocaru)

Sursa foto: (c) Farul Constanța /facebook.com


populare
astăzi

1 Alegeri Ungaria 2026 / Orban e pa, și-a recunoscut oficial înfrângerea! Cu tot cu Rusia și Trump...

2 Pe câți a sunat, toți l-au refuzat. Mircea Lucescu, dezvăluiri incredibile, cu câteva zile înainte să moară

3 De citit...Cam asta încearcă să facă acum PSD-ul cu Bolojan și a ieșit festivalul prostiei...

4 Un lider african cere Turciei un miliard de dolari și „cea mai frumoasă femeie”. Ce se întâmplă dacă nu i se îndeplinește solicitarea

5 „Aveam nevoie de banii din Fondul de rezervă ca să atenuăm criza din Golf, dar au fost tocați pe nimic”