Fotbal - Liga I: FC Argeş - Universitatea Craiova 1-2

Universitatea Craiova a învins-o pe nou-promovata FC Argeş cu scorul de 2-1 (2-0), vineri seara, în deplasare, la Piteşti, într-un meci din etapa a 5-a a Ligii I de fotbal.

Universitatea a marcat ambele goluri în primul sfert de oră al partidei, prin Alexandru Cicâldău (9) şi Elvir Koljic (15), bosniacul ajungând la şase goluri în primele cinci etape.

Universitatea, care a reuşit a cincea victorie consecutivă, a dominat categoric prima repriză, dar a cedat iniţiativa în partea secundă, piteştenii marcând golul de onoare pe final, prin Georgian Honciu (88), la o nesincronizare a defensivei craiovene.

FC Argeş a mai avut două ocazii mari de gol, prin Cephas Melele (45) şi Nicolae Muşat (82).

Piteştenii rămân cu un singur punct câştigat în acest debut de campionat.

FC Argeş - Universitatea Craiova 1-2 (0-2), Stadion ''Nicolae Dobrin'' - Piteşti
Au marcat: Georgian Honciu (88), respectiv Alexandru Cicâldău (9), Elvir Koljic (15).
Arbitru: Lucian Rusandu (Sfântu Gheorghe); arbitri asistenţi: Marius Badea (Râmnicu Vâlcea), Imre-Laszlo Bucsi (Sfântu Gheorghe); arbitru de rezervă: Marian Barbu (Făgăraş)
Observatori: Adrian Vidan (Bucureşti) - CCA, Romolus Gabor (Hunedoara) - LPF
AGERPRES (AS-editor: Mihai Ţenea, editor online: Alexandru Cojocaru)

Sursa foto: (c) Universitatea Craiova /facebook

5 „Dacă voiai să câștigi nu era suficient doar să-ți petreci câteva ore cu un bărbat”