Fotbal - Liga I: FC Viitorul - FC Voluntari 0-0, în play-out

FC Viitorul şi FC Voluntari au terminat la egalitate, 0-0, sâmbătă, la Ovidiu, într-un meci din prima etapă a fazei play-out a Ligii I de fotbal.

Ilfovenii şi-au creat câteva ocazii bune de gol în prima repriză, prin Alexandru Măţan (20), Alexandru Vlad (31) şi Aissa Laidouni (35).

FC Viitorul a avut şanse clare de gol în ultima jumătate de oră, prin Jacques Zoua (62) şi George Ganea (90+1).

FC Viitorul nu are nicio victorie în ultimele patru partide, trei egaluri şi un eşec, ultimele trei încheindu-se cu 0-0.

FC Voluntari e neînvinsă de cinci meciuri, venind după patru victorii consecutive.

FC Viitorul a câştigat ambele dueluri din sezonul regulat, cu 4-0 acasă şi 2-1 în deplasare.

FC Viitorul Constanţa - FC Voluntari 0-0, Academia Hagi - Stadion Central - Ovidiu
Arbitru: Andrei Florin Chivulete (Bucureşti); arbitri asistenţi: Marius Nicoară (Drobeta-Turnu Severin), Andrei Constantinescu (Bucureşti); arbitru de rezervă: George Cătălin Găman (Craiova)
Observatori: Eduard Dumitrescu (Piteşti) - CCA, Romulus Chihaia (Bucureşti) - LPF
AGERPRES (AS-editor: Mihai Ţenea, editor online: Alexandru Cojocaru)

Sursa foto: (c) Viitorul FC / Facebook.com


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 O nouă „realizare” marca Bolojan: Carburanții continuă să se scumpească în România, deși prețul petrolului scade

3 Dezvăluiri din PSD / „Ne-au chemat la Vila Lac și ni s-a spus: «Trebuie să aduceți voturi»” pentru Simion”

4 Specialiștii Muzeului „Grigore Antipa” fac precizări despre „peștii-iepure” care au apărut în Grecia

5 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”