Fotbal - Liga I: FCSB - Academica Clinceni 3-2

Fotbal - Liga I: FCSB - Academica Clinceni 3-2

FCSB a învins-o pe Academica Clinceni cu scorul de 3-2 (2-1), sâmbătă seara, pe Arena Naţională din Bucureşti, într-un meci din etapa a 10-a a Ligii I de fotbal.

Deşi vicecampioana a marcat de două ori în primele zece minute, prin Claudiu Keşeru (3) şi Paulo Vinicius (10), al doilea după o eroare a portarului Ştefan Dobre, FCSB a încheiat meciul cu emoţii, ilfovenii căutând egalarea pe final.

FCSB a mai înscris prin Ianis Stoica (67), dar şi ultima clasată a marcat de două ori, prin Michael Omoh (45), cu un şut de la 30 de metri, deviat, şi prin Juan Cascini (89), scăpat din marcaj la o centrare în careu.

Gazdele au avut şi o bară în finalul partidei, prin Andrei Dumiter (90+2), după ce au ratat alte ocazii de gol.

Academica a ajuns la opt eşecuri în campionat (şi două egaluri), fiind singura echipă fără victorie din Liga I.

Meciul a fost şi primul în campionat pentru Ionuţ Chirilă pe banca ilfovenilor, după debutul din Cupa României.

FCSB a reuşit a treia victorie consecutivă în Liga I.

FCSB - FC Academica Clinceni 3-2 (2-1), Arena Naţională - Bucureşti
Au marcat: Claudiu Keşeru (3), Paulo Vinicius (10), Ianis Stoica (67), respectiv Michael Omoh (45), Juan Cascini (89).
Arbitru: Andrei Florin Chivulete (Bucureşti); arbitri asistenţi: Vladimir Urzică (Piatra Neamţ), Raul Constantin Ghiciulescu (Lugoj); arbitru de rezervă: Lucian Rusandu (Sfântu Gheorghe)
Observatori: Constantin Ştefan (Bucureşti) - CCA, Constantin Stătescu (Bucureşti) - LPF
AGERPRES

* Mai multe imagini pe AGERPRES FOTO


populare
astăzi

1 Voi ați văzut ce se întâmplă în Germania?

2 Foarte interesant! / Citind povestea asta realizezi că în cazul Georgescu orice este posibil...

3 Mutare misterioasă a Ucrainei?

4 De citit...

5 Scandalos / Cică nu sunt bani și vor de la noi, dar „aleșii” se plimbă prin cele mai exotice destinații!