Fotbal - Liga I: FCSB - FC Botoşani 2-1, în play-off

FCSB a învins-o pe FC Botoşani cu scorul de 2-1 (0-1), duminică seara, pe teren propriu, la Giurgiu, într-un meci din prima etapă a fazei play-off a Ligii I de fotbal.



FC Botoşani a deschis scorul prin nord-macedoneanul Stefan Askovski (38), la capătul unei curse din propria jumătate de teren.



FCSB a reuşit să întoarcă scorul în decurs de cinci minute, prin golurile marcate de Octavian Popescu (66), cu un şut de senzaţie, în vinclu, din afara careului, şi Ionuţ Panţîru (70), în urma unei gafe de proporţii a portarului Eduard Pap.



Bucureştenii au mai avut ocazii prin Răzvan Oaidă (5) şi Florin Tănase (41, 47).



FC Botoşani are o singură victorie în ultimele opt etape, trei egaluri şi patru eşecuri.



FCSB e neînvinsă de opt etape, în care a obţinut şase victorii şi două egaluri.

FCSB s-a impus în ambele partide din sezonul regular, cu 4-1 acasă şi 2-0 în deplasare.

FCSB - AFC Botoşani 2-1 (0-1), Stadion "Marin Anastasovici" - Giurgiu
Au marcat:
Octavian Popescu (66), Ionuţ Panţîru (70), respectiv Stefan Askovski (38).
Arbitru: Horaţiu Mircea Feşnic (Cluj-Napoca); arbitri asistenţi: Valentin Avram (Bucureşti), Alexandru Cerei (Cluj-Napoca); arbitru de rezervă: Marian Barbu (Făgăraş)
Observatori: Liviu Ciubotariu (Galaţi) - CCA, Romulus Chihaia (Bucureşti) - LPF
AGERPRES (AS-editor: Mihai Ţenea, editor online: Andreea Preda)

Foto: (c) MIHAI POZIUMSCHI / AGERPRES FOTO

* Mai multe imagini pe AGERPRES FOTO


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...