Fotbal - Liga I: Gaz Metan Mediaş - AFC Hermannstadt 1-1

Gaz Metan Mediaş a terminat la egalitate cu FC Hermannstadt, 1-1 (1-0), duminică seara, pe teren propriu, într-un meci din etapa a 6-a a Ligii I de fotbal.

La primul meci cu portughezul Jorge Costa antrenor, Gaz Metan a deschis scorul prin Dumitru Cardoso (42), dar FC Hermannstadt a egalat după pauză prin brazilianul Jo Santos (58).

Echipa de pe Cibin a avut trei ocazii bune în prima repriză, prin Andrei Sîntean (5, 16) şi Raul Opruţ (18).

Gaz Metan a avut o situaţie notabilă prin congolezul Simon Pambou (72), dar portarul Cristiano Figueiredo a respins.

FC Hermannstadt venea după două victorii consecutive, iar Gaz Metan după două eşecuri consecutive.

CS Gaz Metan Mediaş - AFC Hermannstadt 1-1 (1-0), Stadion Gaz Metan - Mediaş
Au marcat: Nicolao Dumitru Cardoso (42), respectiv Jo Santos (58).
Arbitru: Marius Avram (Bucureşti); arbitri asistenţi: Vladimir Urzică (Piatra Neamţ), Adrian Vornicu (Iaşi); arbitru de rezervă: Florin Andrei (Târgu Mureş)
Observatori: Iosif Olah (Sfântu Gheorghe) - CCA, Viorel Ilinca (Piteşti) - LPF
AGERPRES (AS-editor: Mihai Ţenea, editor online: Alexandru Cojocaru)

Sursa foto: (c) FC Hermannstadt /facebook

1 Va fi asfaltat cel mai vechi drum din țară, o variantă mai scurtă cu 30 de km la Valea Oltului!

2 Florin Călinescu, dividende de peste un milion de lei...