Fotbal - Liga I: Gaz Metan Mediaş - Astra Giurgiu 1-1

Gaz Metan şi Astra Giurgiu au terminat la egalitate, 1-1 (1-0), vineri seara, la Mediaş, într-o partidă din etapa a 22-a a Ligii I de fotbal, prima din 2019.

Gaz Metan, la primul meci cu Edi Iordănescu antrenor, a deschis scorul în prelungirile primei reprize, prin Nasser Chamed (45+1), dar Astra a egalat după pauză, prin Mihai Butean (66).

Gazdele au mai avut ocazii de gol prin Ely Fernandes (42), Mario Rondon (75), iar Astra şi-a creat şanse de a înscrie prin Butean (56), Silviu Balaure (60) şi Azdren Llullaku (84), fost jucător la Mediaş.

În tur, Astra s-a impus cu 3-0.

Astra e neînvinsă de şase etape, în care a înregistrat trei victorii şi trei egaluri.

Gaz Metan a ajuns la şapte etape consecutive fără victorie, patru egaluri şi trei eşecuri.

CS Gaz Metan Mediaş - AFC Astra Giurgiu 1-1 (1-0), stadion Gaz Metan - Mediaş
Au marcat: Nasser Chamed (45+1), respectiv Mihai Butean (66).
Arbitru: Sebastian Colţescu (Craiova); arbitri asistenţi: Vasile Marinescu (Bucureşti), Daniel Mitruţi (Craiova); arbitru de rezervă: Lucian Rusandu (Sfântu Gheorghe)
Observatori: Zoltan Szekely (Baia Mare) - CCA, Bogdan Buhuş (Vaslui) - LPF
AGERPRES (AS-editor: Mihai Ţenea, editor online: Daniela Juncu)