Fotbal - Liga I: Gaz Metan Mediaş - CFR Cluj 0-0

Campioana en titre a României, CFR Cluj, a încheiat la egalitate, scor 0-0, partida disputată, duminică, în deplasare cu Gaz Metan Mediaş, în cadrul etapei a 6-a a Ligii I la fotbal.

La CFR Cluj au debutat în întâlnirea de la Mediaş doi jucători. Portarul Jesus Fernandez a fost introdus titular de antrenorul Antonio Conceicao, în timp ce brazilianul Julio Baptista a intrat în minutul 70 în locul lui Alexandru Ioniţă.

Avertizat în minutul 36, fotbalistul formaţiei Gaz Metan Mediaş, Sorin Buşu, a primit al doilea cartonaş galben în minutul 72 pentru un fault dur la Robert Tambe şi a fost eliminat de centralul Sebastian Colţescu.

Gaz Metan Mediaş - CFR Cluj 0-0, Stadion Gaz Metan - Mediaş
Cartonaş roşu: Sorin Buşu (Gaz Metan Mediaş, 72)
Arbitru: Sebastian Colţescu (Craiova); asistenţi: Vladimir Urzică (Piatra Neamţ), Adrian Popescu (Craiova); rezervă: Florin Mihai Marcu (Oradea)
Observatori: Corneliu Fecioru (Bucureşti) - CCA, Romolos Gabor (Hunedoara) - LPF
AGERPRES (editor: Marius Ţone, editor online: Daniela Juncu)

4 VIDEO Voi ați văzut ce se întâmplă cu mașinile electrice în Germania?

5 „Bă, voi știți ce mai fac copiii voștri?”