Fotbal - Liga I: Gaz Metan Mediaș - Dinamo București 1-2

Dinamo București a învins pe Gaz Metan Mediaș cu scorul 2-1 (1-1), vineri seara, în deplasare, într-o partidă din etapa a 15-a a Ligii I de fotbal.

Dinamo s-a impus prin golurile marcate de senegalezul Mansaly Boubacar (21) și de polonezul Kamil Bilinski (54), la primul meci al lui Ionel Dănciulescu în funcția de antrenor principal. Gaz Metan deschisese scorul prin algerianul Aymen Tahar (4).

Dinamo, care a avut o bară prin Marius Alexe (83), a încheiat partida în zece oameni, după eliminarea lui Constantin Grecu (72).

Dinamo venea după trei eșecuri în ultimele sale patru partide de campionat.

Gaz Metan Mediaș a ajuns la șapte partide fără victorie în Liga I, având patru egaluri și trei eșecuri.

Gaz Metan Mediaș — FC Dinamo București 1-2 (1-1), stadion ''Gaz Metan'' — Mediaș

Au marcat: Aymen Tahar (4), respectiv Mansaly Boubacar (21), Kamil Bilinski (54).

Arbitru: Alexandru Tudor (București); arbitri asistenți: Aurel Oniță (Constanța), Iulian Radu (București); arbitru de rezervă: Valentin Iugulescu (Târgoviște)

Observatori: Ionel Popa (Pașcani) — CCA, Dan Potocianu (Reșița) — LPF

Cartonaș roșu: Constantin Grecu (Dinamo, 72).

AGERPRES


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas

4 VIDEO Cutremure violente în Venezuela, primele estimări vorbeau de peste 100.000 de morți

5 Alegeri anticipate în România: Fostul judecător CCR Petre Lăzăroiu explică mecanismul dizolvării Parlamentului