Fotbal - Liga I: Gaz Metan Mediaş - FCSB 1-3

FCSB a învins-o pe Gaz Metan Mediaş cu scorul de 3-1 (0-1), duminică seara, în deplasare, într-o partidă din etapa a patra a Ligii I de fotbal.

Gaz Metan a condus la pauză prin golul marcat de guineezul Boubacar Fofana (31), dar vicecampioana a revenit după pauză şi a punctat de trei ori, prin Olimpiu Moruţan (49), Harlem Gnohere (63) şi Florinel Coman (83).

Fiecare formaţie a avut câte o bară, gazdele prin portughezul Carlos Fortes (43), iar oaspeţii prin Coman (45+2).

Acesta a fost primul eşec pentru medieşeni în acest campionat.

Gaz Metan Mediaş - FCSB 1-3 (1-0), Stadion Gaz Metan - Mediaş
Au marcat: Boubacar Fofana (31), respectiv Olimpiu Moruţan (49), Harlem Gnohere (63), Florinel Coman (83).
Arbitru: Marius Avram (Bucureşti); arbitri asistenţi: Adrian Radu Ghinguleac (Bucureşti), Mihai Marius Marica (Bistriţa); arbitru de rezervă: Horia Gabriel Mladinovici (Bucureşti)
Observatori: Sorin Boca (Iaşi) - CCA, Cătălin Cursaru (Ploieşti) - LPF
AGERPRES (AS/editor: Mihai Ţenea, editor online: Daniela Juncu)

2 Document secret rusesc obținut de Washington Post

3 Misterioasa navă iraniană care s-a întors ieri, subit, după trei ani, acasă

4 Ucraina a încălcat „linia roșie nucleară” a Rusiei? / Culisele unui atac ucrainean asupra unei ținte-cheie din Rusia