Fotbal - Liga I: Poli Iaşi - Dinamo 1-0

Fotbal - Liga I: Poli Iaşi - Dinamo 1-0

Poli Iaşi a învins-o pe Dinamo Bucureşti cu scorul de 1-0 (1-0), vineri seara, pe teren propriu, într-un meci din etapa a 9-a a Ligii I de fotbal.

Singurul gol al partidei a fost reuşit de costaricanul Dylan Florea (38).

Ieşenii au avut o bară, prin Andrei Sin (20), şi au ratat ocazii prin Flores (28, 70) şi NDongala (80), în timp ce Dinamo nu a reuşit să îşi creeze decât o singură oportunitate, mare, însă Sergiu Hanca a irosit şansa egalării din 6 metri (82).

Dinamo a ajuns la trei eşecuri consecutive şi are un singur punct obţinut în cinci deplasări.

Poli Iaşi a reuşit trei victorii consecutive.

CSM Politehnica Iaşi - FC Dinamo Bucureşti 1-0 (1-0), Stadion ''Emil Alexandrescu'' - Iaşi
A marcat: Dylan Florea (38).
Arbitru: Ovidiu Haţegan (Arad); arbitri asistenţi: Octavian Şovre (Satu Mare), Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava); arbitru de rezervă: Robert George Dumitru (Sfântu Gheorghe)
Observatori: Cristian Nica (Ploieşti) - CCA, Adrian Ionescu (Bucureşti) - LPF
AGERPRES (AS/editor: Mihai Ţenea, editor online: Daniela Juncu)


populare
astăzi

1 „Dacă, în deliberare, un judecător nu se prezintă, el este considerat demis automat” / Un profesor de drept aruncă bomba în curtea CCR

2 VIDEO Declarație de o lașitate absolută a ministrului PSD al Justiției despre porcăria făcută de „soldații partidului” la CCR

3 Asta înseamnă PSD, oameni buni...

4 „Băi, boschetarilor! Iar faceți manevre cu CCR-ul?” / Val de indignare pe contul de facebook al președintelui PSD, Sorin Grindeanu

5 Surpriza unor vloggeri care au comparat prețurile din România cu cele din 11 țări. „Acum îmi dau seama cât de grav e la noi”