Fotbal - Liga I: Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - Universitatea Craiova 1-0

Echipa Sepsi OSK Sfântu Gheorghe a învins pe teren propriu, cu scorul de 1-0, formaţia Universitatea Craiova, într-o partidă din cadrul etapei a 2-a a Ligii I de fotbal, disputată duminică.

Gazdele, care au dominat meciul, au marcat golul victoriei în repriza secundă, prin franco-malianul Birahima Tandia (61), care a fructificat o centrare a lui Yasin Hamed.

Sepsi, învinsă în prima etapă, în deplasare, de nou-promovata Hermannstadt (0-1), a obţinut astfel prima sa victorie din acest sezon, în timp ce craiovenii rămân cu punctul obţinut pe teren propriu în partida cu Poli Iaşi (0-0).

ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - Universitatea Craiova 1-0 (0-0), Stadion "Municipal" Sfântu Gheorghe
A marcat: Birahima Tandia (61)
Arbitru: Iulian Călin (Ştefăneşti - Argeş), asistenţi: Ovidiu Artene (Vaslui) şi Gabriel Stroe (Piteşti), rezervă: Andrei Antonie (Bucureşti).
Observatori: Aron Huzu (Sibiu) - CCA şi Mircea Călin (Bucureşti) - LPF.
AGERPRES (editor: Mihai Dragomir, editor online: Daniela Juncu)


populare
astăzi

1 VIDEO Ana Birchall / „Inițial am crezut că este un fake… dar nu este deși, pentru reputația și imaginea României, chiar aș fi vrut să nu fie adevărat”

2 Așa o fi?

3 Dovezi tot mai numeroase că Epstein a fost ucis: un misterios fulger portocaliu și medicul care spune că a fost strangulat

4 Realitatea de pe câmpul de luptă expusă de bloggerii ruși pro-război pe care Kremlinul o neagă

5 Rubio a dezvăluit la Munchen câți soldați pierde Rusia săptămânal pe frontul din Ucraina