Fotbal - Liga I: Steaua București - FC Viitorul Constanța 2-0

Fotbal - Liga I: Steaua București - FC Viitorul Constanța 2-0

Steaua București a învins-o pe FC Viitorul Constanța cu scorul de 2-0 (2-0), duminică, pe Arena Națională, într-un meci din etapa a 15-a a Ligii I de fotbal.

Vicecampioana s-a impus prin golurile marcate de Fernando Boldrin (17 — penalty) și Marko Momcilovic (22).

Gabriel Iancu (ex-Steaua) a ratat două ocazii mari pentru FC Viitorul, iar Aganovic (ex-FC Viitorul) a irosit o șansă mare pentru Steaua, după pauză. Florin Purece (FC Viitorul) a ratat ultima ocazie a meciului (90+3), șutul său lobat fiind respins in extremis de portarul Florin Niță.

Steaua câștigase și în tur, cu 3-1.

FC Viitorul venea după două victorii, iar Steaua după un egal și o victorie.

FC Steaua București — FC Viitorul Constanța 2-0 (2-0), Arena Națională — București
Au marcat: Fernando Boldrin (17 — penalty), Marko Momcilovic (22).
Arbitru: George Cătălin Găman (Craiova); arbitri asistenți: Ovidiu Artene (Vaslui), Miclos Istvan Nagy (Cluj-Napoca); arbitru de rezervă: Iulian Dima (București)
Observatori: Marian Dorobanțu (Buzău) — CCA, Ion Craiu (București) — LPF

AGERPRES (AS-editor: Mihai Țenea, editor online: Ada Vîlceanu)


populare
astăzi

1 Cine e femeia care a atras toate privirile la parada de la Arcul de Triumf. Președintele Nicușor Dan s-a oprit și a salutat-o

2 „Lui îi plăcea cu iahtul. Du-te, ia-ţi iahtul, şi pleacă!”

3 Cum l-a găsit ANAF pe bărbatul care a făcut 700.000 de euro din OnlyFans și nu i-a declarat

4 „Să îi concedieze imediat”. Mesajul vehement adresat de 1 Decembrie către Nicușor Dan de un fost consilier al lui Traian Băsescu

5 BREAKING Luați-o pe asta cu Băluță!