Fotbal - Liga I: Steaua București - Pandurii Târgu Jiu 3-1

Steaua București a învins-o pe Pandurii Târgu Jiu cu scorul de 3-1 (1-1), duminică seara, pe Arena Națională, într-o partidă din etapa a 19-a a Ligii I de fotbal.

Vicecampioana s-a impus prin ''dubla'' lui Gabriel Enache (20, 54 — penalty) și reușita lui Mihai Pintilii (51). Pentru oaspeți a punctat Ovidiu Herea (33), după o eroare comisă de Gabi Tamaș.

Steaua a avut și o bară, prin Dennis Man (68).

Steaua a revenit pe primul loc al clasamentului, după ce îl cedase temporar echipei FC Viitorul. Steaua a obținut prima victorie după trei etape fără succes (un egal, două eșecuri).

Pandurii nu a reușit să o învingă pe Steaua în ultimele șase confruntări directe (două egaluri, patru eșecuri). În tur scorul a fost 1-0 pentru Steaua.

FC Steaua București — CS Pandurii Târgu Jiu 3-1 (1-1), Arena Națională — București
Au marcat: Gabriel Enache (20, 54 — penalty), Mihai Pintilii (51), respectiv Ovidiu Herea (33).
Arbitru: Pavel Cristian Balaj (Baia Mare); arbitri asistenți: Mircea Orbuleț (București), Marius Nicoară (Drobeta-Turnu Severin); arbitru de rezervă: Marcel Bîrsan (București)
Observatori: Eduard Dumitrescu (Pitești) — CCA, Constantin Stătescu (București) . LPF

AGERPRES (AS-editor: Mihai Țenea, editor online: Ada Vîlceanu)


populare
astăzi

1 Mafia Nordis contraatacă / Laura Vicol îi face plângere penală lui Siegfried Mureșan: „Acest aservit străinilor mă amenință”

2 „Acum două luni fugea de funcția de premier, acum și-o dorește. A dus PSD la 13%”

3 O influenceriță, refuzată la îmbarcare de Lufthansa din cauza ținutei: „Ești dezbrăcată”

4 Eugen Tomac explică de ce Nicușor Dan este considerat „pesedist”

5 Atacul iranian devastator asupra bazei navale americane din Bahrain: Noi dezvăluiri despre pagube și o reconsiderare strategică a SUA