Fotbal - Liga I: UTA Arad - FC Voluntari 0-0

UTA şi FC Voluntari au terminat la egalitate, 0-0, vineri seara, la Arad, într-un meci din etapa a doua a Ligii I de fotbal.

UTA nu a reuşit să sărbătorească inaugurarea noului stadion ''Francisc Neumann'' cu o victorie.

Vlad Morar a ratat cea mai mare ocazie a arădenilor (58), reluând pe lângă poartă din 6 metri.

Ambele echipe sunt neînvinse după două etape.

UTA Arad - FC Voluntari 0-0, Arena ''Francisc Neumann'' - Arad
Arbitru: Lucian Rusandu (Sfântu Gheorghe); arbitri asistenţi: Imre-Laszlo Bucsi (Sfântu Gheorghe), Florin Păunescu (Râmnicu Vâlcea); arbitru de rezervă: George Cătălin Găman (Craiova)
Observatori: Laszlo Sajtos (Sibiu) - CCA, Romolus Gabor (Hunedoara) - LPF
AGERPRES (AS-editor: Mihai Ţenea, editor online: Alexandru Cojocaru)

Sursa foto: UTA Arad /facebook


populare
astăzi

1 O nouă „realizare” marca Bolojan: Carburanții continuă să se scumpească în România, deși prețul petrolului scade

2 Specialiștii Muzeului „Grigore Antipa” fac precizări despre „peștii-iepure” care au apărut în Grecia

3 Mutarea care i-ar fi fatală președintelui Nicușor Dan / „Anticipatele sunt cea mai bună soluție proastă”

4 DOCUMENT CNSAS / Cum a încercat regimul comunist să ascundă accidentul grav al Elenei Ceaușescu

5 Dezvăluiri din PSD / „Ne-au chemat la Vila Lac și ni s-a spus: «Trebuie să aduceți voturi»” pentru Simion”