Fotbal - Liga I: UTA Arad - FC Voluntari 0-0

UTA şi FC Voluntari au terminat la egalitate, 0-0, vineri seara, la Arad, într-un meci din etapa a doua a Ligii I de fotbal.

UTA nu a reuşit să sărbătorească inaugurarea noului stadion ''Francisc Neumann'' cu o victorie.

Vlad Morar a ratat cea mai mare ocazie a arădenilor (58), reluând pe lângă poartă din 6 metri.

Ambele echipe sunt neînvinse după două etape.

UTA Arad - FC Voluntari 0-0, Arena ''Francisc Neumann'' - Arad
Arbitru: Lucian Rusandu (Sfântu Gheorghe); arbitri asistenţi: Imre-Laszlo Bucsi (Sfântu Gheorghe), Florin Păunescu (Râmnicu Vâlcea); arbitru de rezervă: George Cătălin Găman (Craiova)
Observatori: Laszlo Sajtos (Sibiu) - CCA, Romolus Gabor (Hunedoara) - LPF
AGERPRES (AS-editor: Mihai Ţenea, editor online: Alexandru Cojocaru)

Sursa foto: UTA Arad /facebook


populare
astăzi

1 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

2 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

3 O nouă postare ciudată a președintelui SUA...

4 Rareș Bogdan: „De ce PNL nu trebuie să devină sluga USR” / 1000 de membri PNL, în frunte cu Emil Boc, absentează de la congresul de userizare a PNL...

5 Viitorul Guvern Veștea / Marian Neacșu, vicepremier și la Interne, alături de lista completă a miniștrilor