Fotbal - Liga I: UTA Arad - FC Voluntari 0-0

UTA şi FC Voluntari au terminat la egalitate, 0-0, vineri seara, la Arad, într-un meci din etapa a doua a Ligii I de fotbal.

UTA nu a reuşit să sărbătorească inaugurarea noului stadion ''Francisc Neumann'' cu o victorie.

Vlad Morar a ratat cea mai mare ocazie a arădenilor (58), reluând pe lângă poartă din 6 metri.

Ambele echipe sunt neînvinse după două etape.

UTA Arad - FC Voluntari 0-0, Arena ''Francisc Neumann'' - Arad
Arbitru: Lucian Rusandu (Sfântu Gheorghe); arbitri asistenţi: Imre-Laszlo Bucsi (Sfântu Gheorghe), Florin Păunescu (Râmnicu Vâlcea); arbitru de rezervă: George Cătălin Găman (Craiova)
Observatori: Laszlo Sajtos (Sibiu) - CCA, Romolus Gabor (Hunedoara) - LPF
AGERPRES (AS-editor: Mihai Ţenea, editor online: Alexandru Cojocaru)

Sursa foto: UTA Arad /facebook


populare
astăzi

1 Mafia Nordis contraatacă / Laura Vicol îi face plângere penală lui Siegfried Mureșan: „Acest aservit străinilor mă amenință”

2 „Acum două luni fugea de funcția de premier, acum și-o dorește. A dus PSD la 13%”

3 O influenceriță, refuzată la îmbarcare de Lufthansa din cauza ținutei: „Ești dezbrăcată”

4 Eugen Tomac explică de ce Nicușor Dan este considerat „pesedist”

5 Atacul iranian devastator asupra bazei navale americane din Bahrain: Noi dezvăluiri despre pagube și o reconsiderare strategică a SUA