Fotbal: Adrian Popa, la primul său gol pentru Reading, în liga secundă engleză

Atacantul român Adrian Popa a marcat primul său gol pentru formația Reading, vineri seara, în etapa a 38-a a ligii secunde engleze, în meciul câștigat cu scorul de 2-0 în deplasare cu Sheffield Wednesday.

Popa a fost introdus de antrenorul Jaap Stam în minutul 87 în locul lui Garath McCleary și a marcat al doilea gol al oaspeților, în prelungiri (90+5). Yann Kermorgant deschisese scorul în min. 13.

Adrian Popa a bifat al patrulea său meci pentru Reading în acest campionat.

În clasament, pe primul loc se află Newcastle United, cu 77 puncte, urmată de Brighton & Hove Albion, 77 puncte, Huddersfield Town, 71 puncte, Reading FC, 67 puncte, Leeds United, 66 puncte, Sheffield Wednesday, 62 puncte, etc. Reading și Sheffield au câte 38 de jocuri, iar restul câte 37.

Primele două clasate promovează direct în Premier League, iar următoarele patru joacă un baraj pentru desemnarea celei de-a treia echipe care va evolua în prima ligă engleză.

2 Urmează bomba acestor alegeri? / AUR nu îndeplinește „o condiție de fond, determinantă” și toate candidaturile ar putea fi respinse!