Fotbal: Alexandru Maxim a marcat pentru Gaziantep, în ultima etapă din Turcia

Fotbalistul român Alexandru Maxim a marcat un gol şi a dat o pasă de gol pentru Gaziantep FK, învingătoare cu scorul de 2-0 în faţa formaţiei Caykur Rizespor, vineri, pe teren propriu, în etapa a 38-a, ultima, a campionatului Turciei.

Luka Stankovski (41) a deschis scorul din pasa lui Maxim, care a dublat avantajul gazdelor după pauză (58).

Maxim a fost integralist în acest meci şi a încheiat sezonul cu 14 goluri în 31 de partide.

Fundaşul Alin Toşca nu a făcut parte din lotul lui Gaziantep la acest meci.

În alt meci, Antalyaspor şi Galatasaray au terminat la egalitate, 1-1. Alexandru Cicâldău a jucat din minutul 75 la Galatasaray, în timp ce Olimpiu Moruţan nu a făcut parte din lot.

Înaintea restului meciurilor din ultima etapă, Galatasaray ocupă locul 10 (52 puncte), iar Gaziantep FK se află pe 15 (46 puncte).
AGERPRES (AS-editor: Mihai Ţenea, editor online: Andreea Preda)

Sursa foto: Gaziantep Futbol Kulübü /Facebook

3 Rareș Bogdan, mesaj în miez de noapte!