Fotbal: ''Am venit aici pentru o mare provocare. Parisul este magic!'', a spus Neymar

''Am venit aici pentru o mare provocare. Parisul este magic!'', a spus Neymar pe Parc des Princes, la prezentarea sa pe noul său stadion, la aproape 48 de ore după oficializarea transferului său la PSG pentru suma record de 222 milioane euro.

Starul brazilian, intrat pe teren în aclamațiile celor 45.000 de persoane venite să asiste după aceea la primul meci din acest sezon al lui PSG în Ligue 1 împotriva nou-promovatei Amiens, a făcut turul stadionului pentru a saluta noii săi suporteri, care l-au aclamat: ''Neymar, Neymar!''.

Întrucât nu a putut juca în acest meci, Neymar a urcat în tribună pentru a-i urmări pe noii săi coechipieri.

AGERPRES (editor: Teodora Oprea, editor online: Daniela Juncu)


populare
astăzi

1 Recoltă abundentă de roșii / Iulie, luna crucială pentru fructe coapte toată vara

2 Așa o fi? / Apropo, voi cât cheltuiți într-o lună?

3 Ciutacu și alți trei „dăunători” RTV, condamnați la daune-record pentru dezinformări

4 Mutare surpriză făcută de Zelenski pentru a stopa valul de proteste generat de „deciziile idioate”

5 Situația la ANCPI este critică / Datele furate după atacul cibernetic asupra agenției au fost scoase la vânzare pe internet