Fotbal: Antrenorul Mihai Teja s-a despărţit de FCSB

Echipa de fotbal FCSB a anunţat, marţi, pe site-ul său oficial, încheierea contractului cu antrenorul Mihai Teja, care a pregătit vicecampioana României în perioada ianuarie - mai 2019.

În aceasta perioadă, tehnicianul în vârstă de 40 de ani a adunat 9 victorii, 5 rezultate de egalitate şi o înfrângere, însă a ratat obiectivul stabilit, de câştigare a titlului, precizează clubul.

Teja a fost numit antrenor principal la FCSB pe 27 decembrie, în locul lui Nicolae Dică, după ce a pregătit-o pe Gaz Metan Mediaş în prima parte a sezonului.

Teja, care semnase un contract valabil un an şi jumătate, a mai antrenat în cariera sa formaţia Universitatea Cluj, selecţionata Under 21 a României, Dinamo, Pandurii Târgu Jiu şi Gaz Metan Mediaş. De asemenea, el a fost antrenor secund la echipele Astra Ploieşti, Petrolul Ploieşti, Standard Liege şi Mouscron.

FCSB a terminat campionatul pe locul al doilea, după CFR Cluj.AGERPRES (AS-autor: Mihai Ţenea, editor: Vlad Constantinescu, editor online: Ady Ivaşcu)


populare
astăzi

1 Barje scufundate în Dunăre / operațiune complexă pentru salvarea Unității 2 Cernavodă

2 Jumătate sunt de la PSD / Peste 50 de parlamentari, instruiți la școlile SRI și MApN...

3 Președintele iranian, Pezeshkian, se îndoiește de identitatea noului lider suprem

4 Dezbatere aprinsă / Prețurile din Brașov și Bran, mai mari ca în vestul Europei?

5 Ce s-a ales de membrii celei mai faimoase secte ucigașe din secolul XX. Descoperirea unei actrițe de la Hollywood