Fotbal: Antwerp - Anderlecht 0-0, în primul meci al campionatului Belgiei

Echipa antrenată de românul Ladislau Boloni, nou-promovata Antwerp, a remizat pe teren propriu cu campioana Anderlecht Bruxelles, scor 0-0, vineri, în primul meci al campionatului de fotbal al Belgiei.

La Anderlecht, Alexandru Chipciu a fost integralist, în timp ce Nicolae Stanciu a intrat pe gazon în min. 74, în locul lui Dennis Appiah.

Sâmbătă vor avea loc meciurile Lokeren — FC Bruges (echipa la care joacă Dorin Rotariu), Eupen — Zulte-Waregem, Genk — Waasland-Beveren, Sporting Charleroi — Kortrijk, iar duminică se vor juca meciurile KV Mechelen — Standard Liege (echipa lui Răzvan Marin), St. Truiden — Gent și Oostende — Royal Excel Mouscron (echipa antrenată de Mircea Rednic).

AGERPRES (editor: Mihai Țenea)


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 O nouă „realizare” marca Bolojan: Carburanții continuă să se scumpească în România, deși prețul petrolului scade

3 Specialiștii Muzeului „Grigore Antipa” fac precizări despre „peștii-iepure” care au apărut în Grecia

4 Dezvăluiri din PSD / „Ne-au chemat la Vila Lac și ni s-a spus: «Trebuie să aduceți voturi»” pentru Simion”

5 Mutarea care i-ar fi fatală președintelui Nicușor Dan / „Anticipatele sunt cea mai bună soluție proastă”