Fotbal: Arbitrul român Istvan Kovacs va conduce meciul dintre Malmoe FF şi Granada, din Europa League

O brigadă de arbitri din România, cu Istvan Kovacs la centru, va conduce meciul dintre Malmoe FF şi Granada, care va avea loc joi, de la ora 20:00, în Suedia, în play-off-ul Europa League la fotbal, potrivit site-ului UEFA.

Arbitri asistenţi au fost desemnaţi Vasile Florin Marinescu şi Ovidiu Artene, iar al patrulea oficial va fi Marius Avram.

Kovacs (36 ani), arbitru FIFA din 2010, este la al doilea său meci internaţional din acest an, după ce a condus partida Danemarca - Anglia (0-0), din Liga Naţiunilor, din 8 septembrie.

Tururile preliminare şi play-off-ul Europa League se joacă într-o singură manşă.
AGERPRES (AS-autor: Mihai Ţenea, editor: Mihai Dragomir, editor online: Simona Aruştei)


populare
astăzi

1 VIDEO Fosta soție, dezvăluiri dureroase despre partea întunecată a lui Péter Magyar, premierul ales al Ungariei

2 Un laș de care ar trebui să ne fie scârbă...

3 CULISE Ce ar pregăti Bolojan după ce președintele s-a înțeles cu Grindeanu

4 „Nu vom supraviețui”. Detaliul remarcat în fabricile auto din China le dă coșmaruri giganților auto

5 Voi vedeți asta? / Ministrul PSD al Agriculturii, cu o valiză Louis Vuitton de câteva mii de euro