Fotbal: Argentinianul Santiago Solari a condus marţi primul său antrenament la Real Madrid

Argentinianul Santiago Solari a condus, marţi, primul său antrenament ca tehnician al echipei de fotbal Real Madrid la baza sportivă Valdebebas, după ce a preluat interimatul pe banca tehnică în urma demiterii de luni a antrenorului Julen Lopetegui, relatează EFE.

Solari şi secundul său Santiago Sanchez au urmărit în tăcere încălzirea jucătorilor, pe o vreme mohorâtă cu doar 7 grade Celsius în capitala Spaniei. Restul şedinţei de pregătire s-a desfăşurat cu porţile închise.

Solari, care a condus până acum Castilla, echipa secundă madrilenă, va debuta pe banca tehnică în meciul de miercuri cu Melilla, din şaisprezecimile de finală ale Cupei Spaniei.

Pentru meciul din cupă, Real nu va conta pe Dani Carvajal, Marcelo, Jesus Vallejo şi Raphael Varane, toţi accidentaţi. AGERPRES/(autor: Teodor Ciobanu, editor: Mihai Ţenea, editor online: Ady Ivaşcu)


populare
astăzi

1 Gabriela Ruse și-a dezvăluit relația cu un tenismen din Top 50 ATP: "Nu mă poate înțelege nimeni mai bine"

2 Așa o fi la Cadastru, cum zice Caramitru?

3 Dosarul DNA al lui Ciprian Ciucu / Document: Interceptări și bani cash

4 Ce urmează săptămâna viitoare? / România, victima unui război gri despre care nimeni nu spune adevărul?

5 Trei autostrăzi sunt gata, dar nu sunt deschise traficului / Birocrația și interesele amână inaugurarea