Fotbal: Bayern Munchen, învinsă surprinzător de Hoffenheim, în Bundesliga

Campioana en titre a Germaniei şi a Europei, Bayern Munchen, a pierdut primul meci după aproape zece luni de invincibilitate, cedând cu un incredibil 4-1 partida de duminică seara, din etapa a 2-a din Bundesliga, în faţa lui Hoffenheim.

Pe Rhein-Neckar-Arena, Ermin Bicakcik a deschis scorul, în minutul 16 pentru gazde, Moanes Dabour l-a majorat în minutul 24, pentru ca Joshua Kimmich să reducă din handicap în minutul 36 şi să stabilească scorul pauzei.

În partea secundă, tot gazdele s-au aflat la cârma partidei, reuşind alte două goluri, prin dubla lui Andrej Kramaric (77, 90+2 penalty).

Succesul lui Hoffenheim a pus capăt unei serii de 23 de victorii a lui Bayern, ultimul meci pierdut de bavarezi fiind consemnat pe 7 decembrie 2019, 1-2 cu Borussia Moenchengladbach.

În urma acestui rezultat, Hoffenheim este lider în Bundesliga, în timp ce Bayern Munchen este pe locul 6.

Schalke 04 - Werder Bremen 1 - 3. AGERPRES

2 STENOGRAME „Eugen Mîrtz i-a inoculat victimei ideea că prin sexul anal a salvat-o de la moarte deblocându-i o chakră ce controlează punctele vitale”

3 Bilanțul după trei luni al noului comandant al Forțelor Armate Ucrainene: Armata lui Putin sângerează din greu, dar câștigă încă teren

4 „A fost așa toată durata zborului de patru ore”

5 Prima intoxicare aruncată pe piață de Antena 3, un sondaj realizat de fostul ginere al lui Dan Voiculescu