Fotbal: Bayern Munchen, la a doua înfrângere în Bundesliga

Fotbal: Bayern Munchen, la a doua înfrângere în Bundesliga

Bayern Munchen a suferit cea de-a doua înfrângere în Bundesliga, vineri seara, pierzând partida disputată în deplasare cu Borussia Moenchengladbach (3-2), în prologul etapei a 15-a.

Robert Lewandowski a deschis scorul în minutul 20 din penalty pentru bavarezi, pentru ca Leon Goretzka să-l majoreze şase minute mai târziu. Gazdele au revenit însă în joc şi au reuşit să egaleze până la pauză prin dubla lui Jonas Hofmann (35, 45).

Foto: (c) LARS BARON POOL / EPA


În partea a doua a meciului, Gladbach a dominat întâlnirea, reuşind golul victoriei în minutul 49, prin Florian Neuhaus.

Bayern Munchen se menţine momentan lider, cu 33 de puncte, cel puţin până la meciul lui RB Leipzig, ocupanta locului secund, de sâmbătă seara cu rivala Borussia Dortmund.

Borussia Moenchengladbach este pe poziţia a 7-a, cu 24 puncte. AGERPRES


populare
astăzi

1 Adevărații șefi ai României, la ei e cheia...

2 O informație care dă de gândit...

3 VIDEO „Taci dracu' din gură, ești altă generație, nu vă suport” / Claudiu Bleonț și-a umilit fetița pe scenă

4 VIDEO Nicușor Dan a luat-o razna? Serie de gafe la dezbaterea de la TVR

5 Aceste lucruri se petrec în „curata” Germanie... La Amsterdam, unde abia poți respira pe anumite străzi din cauza „ierbii”, cum o fi?