Fotbal: Bayern Munchen nu mai închiriază stadionul său echipei de liga a 4-a, Munchen 1860

Fotbal: Bayern Munchen nu mai închiriază stadionul său echipei de liga a 4-a, Munchen 1860

Campioana Germaniei la fotbal, Bayern Munchen, a decis să nu mai închirieze stadionul său - Allianz Arena - echipei din liga a 4-a, Munchen 1860.

Oficialii lui Bayern au anunțat miercuri rezilierea contractului care permitea celor de la Munchen 1860 să joace pe acest stadion, asumându-și totodată și pierderea sumei de 28 milioane euro pe care echipa din liga a 4-a o achita pentru folosirea arenei.

De asemenea, campioana Germaniei a precizat că o revenire a concitadinei pe Allianz Arena este în afara oricărei discuții.

În acest context, Munchen 1860 va juca partidele de acasă pe Grunwalder Stadion.

AGERPRES/(autor: Adrian Drăguț, editor: Mihai Dragomir, editor online: Anda Badea)


populare
astăzi

1 Corina Caragea, luată prin surprindere în vacanța din Doha: „Te măriți cu mine? Du-te dracu!”

2 CTP critică atitudinea lui Drulă după alegerile din Capitală: schimbare de ton care „dezgustă”

3 Postarea lui Tusk care a aprins X-ul: mesaj direct către Washington, devenit viral în mai puțin de o zi

4 Avertismentul unui politolog / „În Federatia Rusă se înmulțesc semnele unei mobilizări generale mascate”

5 Reuters, despre alegerile din București: „Va exista o schimbare în echilibrul de putere”