Fotbal: Brazilia a învins Ecuador în preliminariile CM 2022

Naţionala de fotbal a Braziliei a învins vineri seara cu scorul de 2-0 reprezentativa Ecuador, în preliminariile sud-americane ale CM 2022 din Qatar, obţinând cea de-a cincea sa victorie din tot atâtea meciuri.

La Porto Alegre, Richarlison a deschis scorul în minutul 64 după o pasă primită de la vedeta echipei, Neymar, atacantul lui PSG marcând cel de-al doilea gol în minutele de prelungire ale meciului (90+4) din penalty.

Brazilia s-a detaşat, după acest succes, în fruntea clasamentului, având 15 puncte, pe locul 2 fiind Argentina cu 11 puncte.

Marţi, la Asuncion, Brazilia va evolua împotriva Paraguay care joi a remizat (0-0) cu Uruguay. AGERPRES

2 Document secret rusesc obținut de Washington Post

3 Misterioasa navă iraniană care s-a întors ieri, subit, după trei ani, acasă

4 Ucraina a încălcat „linia roșie nucleară” a Rusiei? / Culisele unui atac ucrainean asupra unei ținte-cheie din Rusia