Fotbal: Cagliari l-a demis pe antrenorul Eusebio Di Francesco

Clubul italian de fotbal Cagliari, la care joacă mijlocaşul român Răzvan Marin, a anunţat, luni, pe site-ul său oficial, despărţirea de antrenorul Eusebio Di Francesco, din cauza rezultatelor slabe.

''Cagliari Calcio s-a despărţit de antrenorul principal Eusebio Di Francesco. De asemenea, clubul s-a separat şi de secunzii Francesco Calzona, Stefano Romano şi Giancarlo Marini, de antrenorul de fitness Nicandro Vizoco şi de psihologul Gianmaria Palumbo'', se arată în comunicat.

Sarzii nu au mai câştigat în Serie A din 7 noiembrie (2-0 cu Sampdoria) şi au ajuns la o serie impresionantă de 16 meciuri consecutive fără victorie în campionat, dintre care 5 egaluri şi 11 eşecuri.

În ultimele şapte etape echipa a marcat un singur gol.

În clasament, Cagliari se află pe locul 18, primul sub linia retrogradării, cu 15 puncte, după 23 de etape. Parma este pe 19 (14 puncte), iar FC Crotone e ultima (12 puncte).
AGERPRES (AS-editor: Mihai Ţenea, editor online: Ada Vîlceanu)


populare
astăzi

1 Străpungerea iminentă a primei galerii din cel mai mare tunel rutier al României, pe A1 Lugoj-Deva

2 Restaurarea Castrului Arutela pe Valea Oltului, ținta ironiilor online

3 Cine îi plătește? / Călin Georgescu, la mănăstire, sub paza a cel puțin 12 bodyguarzi

4 Cine sunt judecătorii CCR care au votat amendamentul anti-Fritz

5 „Virus", hackerul care a atacat NASA, prins la Sinaia cu un mecanism secret