Fotbal: Campionatul Rusiei - Andrei Ivan a debutat la FC Krasnodar

Atacantul român Andrei Ivan a debutat, duminică, la FC Krasnodar, în meciul jucat în etapa a șaptea a campionatului de fotbal al Rusiei, în deplasare cu FC Rostov, încheiat la egalitate, 0-0.

Ivan, transferat pe 17 iulie de echipa din Krasnodar, a intrat în minutul 84, în locul lui Victor Claesson.

Rezultatele etapei:

Duminică
Amkar Perm — Zenit St Petersburg 0-1
Dinamo Moscova — FC Ufa 1-1
Rostov — FC Krasnodar 0-0

Sâmbătă
FC Ural Ekaterinburg — ȚSKA Moscova 0-0
Rubin Kazan — Anji Mahacikala 6-0
Spartak Moscova — Lokomotiv Moscova 3-4

Vineri
FC Tosno — SKA-Habarovsk 0-0

Luni va avea loc ultima partidă a rundei, Ahmat Groznîi — Arsenal Tula.

Pe primul loc al clasamentului se află Zenit St Petersburg, cu 19 puncte, urmată Lokomotiv Moscova, 16 puncte, FC Rostov, 14 puncte, ȚSKA Moscova, 13 puncte, FC Krasnodar, 12 puncte, etc.

AGERPRES (autor: Mihai Țenea, editor: Vlad Constantinescu, editor online: Gabriela Badea)


populare
astăzi

1 Ce se întâmplă în Rusia? / Anomaliile observate de un corespondent din presa occidentală

2 „Jocurile din jurul lui Bolojan scufundă România” / Traian Băsescu, atac dur la clasa politică

3 Experiență de coșmar pentru o familie într-un resort din Hurghada, Egipt: dezastrul găsit în hotelul pentru care a plătit 4.000 de euro

4 Degringoladă în PSD / „Nu mă văd într-un partid cu Sorin Grindeanu la conducere. Uită-te în sondaje: cel mai mare partid este AUR”

5 Eugen Tomac ar fi fost propus premier de Nicușor Dan în fața partidelor. Președintele are și o variantă alternativă