Fotbal: Campionatul Turciei - Maxim a salvat de la înfrângere echipa antrenată de Şumudică

Fotbalistul român Alexandru Maxim a marcat golul prin care echipa Gaziantep FK, antrenată de Marius Şumudică, a terminat la egalitate cu Goztepe, 2-2, sâmbătă, la Izmir, în etapa a treia a campionatului Turciei.

Oaspeţii au deschis scorul prin Muhammed Demir (7), dar Goztepe a reuşit să întoarcă rezultatul după pauză, prin reuşitele lui Soner Aydogdu (50) şi Brown Ideye (61), însă mijlocaşul Maxim a stabilit scorul final, din penalty, în min. 90+1.

Maxim, la primul gol în acest sezon, şi fundaşul Alin Toşca au fost integralişti la oaspeţi în acest meci.

Gaziantep are două puncte după trei etape şi ocupă pentru moment locul 14.
AGERPRES (AS-editor: Mihai Ţenea, editor online: Andreea Preda)

Sursa foto: Gaziantep FK /Facebook


populare
astăzi

1 Hopa, ce avem noi aici?

2 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

3 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

4 O informație interesantă

5 LIVE Guvernul Veștea va fi votat în Parlament în această seară