Fotbal: Campionatul Turciei - Maxim a salvat de la înfrângere echipa antrenată de Şumudică

Fotbalistul român Alexandru Maxim a marcat golul prin care echipa Gaziantep FK, antrenată de Marius Şumudică, a terminat la egalitate cu Goztepe, 2-2, sâmbătă, la Izmir, în etapa a treia a campionatului Turciei.

Oaspeţii au deschis scorul prin Muhammed Demir (7), dar Goztepe a reuşit să întoarcă rezultatul după pauză, prin reuşitele lui Soner Aydogdu (50) şi Brown Ideye (61), însă mijlocaşul Maxim a stabilit scorul final, din penalty, în min. 90+1.

Maxim, la primul gol în acest sezon, şi fundaşul Alin Toşca au fost integralişti la oaspeţi în acest meci.

Gaziantep are două puncte după trei etape şi ocupă pentru moment locul 14.
AGERPRES (AS-editor: Mihai Ţenea, editor online: Andreea Preda)

Sursa foto: Gaziantep FK /Facebook


populare
astăzi

1 Foarte interesant ce spune omul ăsta despre Nicușor Dan...

2 Citiți și voi ce a văzut un pilot american de F-15 în Iran...

3 BREAKING Becali dezvăluie că Simion i-a promis președintelui Nicușor Dan că-l votează pe Veștea

4 BREAKING În ședința PNL s-a decis doar schimbarea președinților a 12 filiale de partid, toți din tabăra puciștilor

5 O nouă „realizare” marca Bolojan: Carburanții continuă să se scumpească în România, deși prețul petrolului scade