Fotbal: Campionatul Turciei - Maxim a salvat de la înfrângere echipa antrenată de Şumudică

Fotbalistul român Alexandru Maxim a marcat golul prin care echipa Gaziantep FK, antrenată de Marius Şumudică, a terminat la egalitate cu Goztepe, 2-2, sâmbătă, la Izmir, în etapa a treia a campionatului Turciei.

Oaspeţii au deschis scorul prin Muhammed Demir (7), dar Goztepe a reuşit să întoarcă rezultatul după pauză, prin reuşitele lui Soner Aydogdu (50) şi Brown Ideye (61), însă mijlocaşul Maxim a stabilit scorul final, din penalty, în min. 90+1.

Maxim, la primul gol în acest sezon, şi fundaşul Alin Toşca au fost integralişti la oaspeţi în acest meci.

Gaziantep are două puncte după trei etape şi ocupă pentru moment locul 14.
AGERPRES (AS-editor: Mihai Ţenea, editor online: Andreea Preda)

Sursa foto: Gaziantep FK /Facebook


populare
astăzi

1 Mafia Nordis contraatacă / Laura Vicol îi face plângere penală lui Siegfried Mureșan: „Acest aservit străinilor mă amenință”

2 „Acum două luni fugea de funcția de premier, acum și-o dorește. A dus PSD la 13%”

3 Atacul iranian devastator asupra bazei navale americane din Bahrain: Noi dezvăluiri despre pagube și o reconsiderare strategică a SUA

4 Intensificarea atacurilor ucrainene în Crimeea ocupată duce la declararea stării de urgență

5 Eugen Tomac explică de ce Nicușor Dan este considerat „pesedist”