Fotbal: CFR Cluj - CSM Poli Iaşi, în prima etapă a Ligii I, ediţia 2019-2020

Campioana en titre CFR Cluj va juca pe teren propriu cu CSM Poli Iaşi în prima etapă a Ligii I de fotbal, ediţia 2019-2020, pe 13-14 iulie, conform tragerii la sorţi a programului competiţiei, care a avut loc, vineri, la sediul Ligii Profesioniste de Fotbal.

Clasată pe locul secund în sezonul precedent, FCSB, va debuta pe teren propriu cu FC Hermannstadt, în timp ce ocupanta poziţiei a treia, FC Viitorul, va evolua în prima etapă la Ovidiu cu FC Dinamo.

Programul primei etape (13-14 iulie)
CFR Cluj - CSM Poli Iaşi
Universitatea Craiova - Academica Clinceni
FC Viitorul - FC Dinamo
Gaz Metan Mediaş - Chindia Târgovişte
FCSB - FC Hermannstadt
FC Voluntari - Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
Astra Giurgiu - FC Botoşani
AGERPRES (A-editor: Marius Ţone, editor online: Anda Badea)


populare
astăzi

1 „Mă cutremur să mă gândesc ce se va întâmpla”

2 Procuroarea care a contribuit la recuperarea Coifului de la Coțofănești, „răsplătită” cu rechemarea în țară de ministerul condus de PSD

3 Încă o mare porcărie moșită de „împărăteasa” României

4 Răsturnare de situație în Ungaria? / Alianţa Fidesz-KDNP ar avea 50%

5 „PSD-ului i se rezervă o soartă proastă dacă va urma ceea ce îndeamnă domnul Sorin Grindeanu. Riscă să ajungă inclusiv în opoziţie”