Fotbal: Chipciu a marcat pentru Anderlecht, în campionatul Belgiei

Internaționalul român Alex Chipciu a marcat un gol pentru Anderlecht, duminică, în victoria cu 2-0, la Bruxelles, în fața formației Zulte Waregem, în etapa a șaptea din faza play-off a campionatului de fotbal al Belgiei.

Alexandru Chipciu a deschis scorul (15), victoria fiind parafată de suedezul Isaac Thelin (90).

Chipciu a fost înlocuit în minutul 90 cu Deschacht, iar Nicolae Stanciu a rămas din nou pe banca de rezerve.

Extrema română a ajuns la 30 de partide în acest campionat și 5 goluri marcate pentru ''Mauves''.

Anderlecht conduce în clasament, cu 45 puncte, urmată de campioana FC Bruges, echipa lui Dorin Rotariu, 41 puncte, KAA Gent, 37 puncte, KV Oostende, 34 puncte, Sporting Charleroi, 33 puncte, SV Zulte Waregem, 29 puncte.

AGERPRES (editor: Mihai Țenea, editor online: Ada Vîlceanu)


populare
astăzi

1 Un document care dă fiori...

2 Grindeanu și Simion și-au îngropat șandramalele? Directorul INSCOP spune că e dezastru pentru AUR și PSD

3 Voi ați citit asta? /

4 Uite o informație care dă de gândit despre „imbatabilii” americani...

5 Se rescrie istoria după desecretizarea arhivelor diplomatice? Cele trei puncte critice din dosarele Ministerului de Externe