Fotbal: Clubul CS Universitatea Craiova, amendat cu 30.000 de lei de Comisia de Disciplină a FRF

Fotbal: Clubul CS Universitatea Craiova, amendat cu 30.000 de lei de Comisia de Disciplină a FRF

Clubul Sportiv Universitatea Craiova a fost amendat cu suma de 30.000 de lei, miercuri, de Comisia de Disciplină a Federației Române de Fotbal în urma incidentelor de la meciul cu Dinamo București, din sferturile de finală ale Cupei României.

La finalul partidei, câștigată de Universitatea la loviturile de departajare, suporterii echipei craiovene au pătruns pe suprafața de joc a stadionului ''Municipal'' din Drobeta-Turnu Severin.

Tot miercuri, clubul CS Universitatea Craiova a fost amendat cu 5.000 lei după meciul de pe teren propriu cu FCSB, din etapa a cincea a fazei play-off, câștigat cu 1-0 de echipa bucureșteană, la Drobeta-Turnu Severin.

AGERPRES (AS-autor: Mihai Țenea, editor: Mircea Lazaroniu, editor online: Ada Vîlceanu)


populare
astăzi

1 Adevărații șefi ai României, la ei e cheia...

2 O informație care dă de gândit...

3 VIDEO „Taci dracu' din gură, ești altă generație, nu vă suport” / Claudiu Bleonț și-a umilit fetița pe scenă

4 VIDEO Nicușor Dan a luat-o razna? Serie de gafe la dezbaterea de la TVR

5 Aceste lucruri se petrec în „curata” Germanie... La Amsterdam, unde abia poți respira pe anumite străzi din cauza „ierbii”, cum o fi?