Fotbal: Clubul Rapid, amendat cu 15.000 de lei de Comisia de Disciplină a FRF

Clubul Rapid Bucureşti a fost amendat cu suma de 15.000 de lei de Comisia de Disciplină a Federaţiei Române de Fotbal, reunită miercuri, în urma incidentelor de la meciul cu FCSB (1-0), de duminică, din etapa a cincea a Ligii I.

Totodată, clubul FCSB a fost sancţionat cu o penalitate sportivă de 10.000 de lei.

Fotbalistul Antonio Sefer, de al Rapid, eliminat direct la meciul amintit, a fost suspendat pentru două etape şi amendat cu 6.000 de lei. Fundaşul Sorin Şerban (FCSB), care a primit două cartonaşe galbene, a fost sancţionat cu o suspendare pentru o etapă şi amendat cu 740 de lei.

Cluburile UTA şi Universitatea Craiova au fost amendate fiecare cu câte 10.000 de lei în urma incidentelor petrecute în meciul direct de la Arad, câştigat de echipa gazdă cu 1-0.
AGERPRES (AS-editor: Mihai Ţenea, editor online: Anda Badea)


populare
astăzi

1 A început deja Al Treilea Război Mondial?

2 „Nu e niciun dubiu că Pahonțu a participat la reprimarea violentă, soldată cu 50 de morți și sute de răniți”

3 Péter Magyar, noi săgeți către România: Paks la putere maximă, Cernavodă oprită

4 Un guvern PSD cu premier independent politic ar urma să fie instalat până la 15 septembrie

5 Ultimele calcule pentru noul Guvern. Când va nominaliza Nicușor Dan premierul și pe cine mizează în Parlament