Fotbal: Cristiano Ronaldo se însoară anul viitor (presă)

Fotbalistul portughez Cristiano Ronaldo, atacantul echipei Real Madrid, se va căsători anul viitor cu partenera sa, Georgina Rodriguez, care așteaptă să aducă pe lume o fetiță, peste aproximativ o lună, informează presa lusitană.

Conform publicației Correio da Manha, nunta atacantului lui Real Madrid ar putea avea loc în august 2018, însă data exactă nu a fost confirmată deocamdată, în condițiile în care Ronaldo urmează să participe la Cupa Mondială din Rusia, alături de naționala țării sale, în vara viitoare.

Zvonurile privind căsătoria internaționalului lusitan s-au amplificat după ce, în urmă cu câteva zile, acesta s-a afișat în tribunele stadionului Alvalade din Lisabona alături de iubita sa, care purta pe deget un inel cu diamant evaluat la 265.000 de euro.

AGERPRES (autor: Mihai Dragomir, editor: Mihai Țenea, editor online: Anda Badea)


populare
astăzi

1 „A decis să-mi arate cât este de șmecher” / Șofer amendat după ce a claxonat un echipaj de Poliție care nu i-a acordat prioritate

2 Așa o fi? / Dunărea, la un nivel aproape record de scăzut, în ciuda ploilor abundente din România

3 „În urmă cu 8-9 ani probabil se lăsa cu arestări” / Procurorul CSM Claudiu Sandu, despre cum șefa Curții de Apel îl scapă de dosar pe Robert Negoiță

4 Atac uriaș, cu peste 600 de drone, asupra Rusiei. Cel puțin trei ținte majore au fost lovite

5 Reportul Loto 6 / 49 atinge 9 milioane de euro; numerele câștigătoare din 2 august