Fotbal: Dennis Man, cu primul său gol în Serie A, aduce un punct pentru Parma

Atacantul român Dennis Man a marcat primul său gol în Serie A şi a adus astfel un punct echipei Parma, care a terminat la egalitate cu Benevento, 2-2, sâmbătă, în deplasare, în etapa a 29-a a campionatului de fotbal al Italiei.

Man a înscris ultimul gol al meciului, în min. 88, cu un şut fără preluare de la 14 metri. Man, la al zecelea său meci în Serie A, a fost integralist şi a ratat golul victoriei în min. 90+3, când a trimis cu capul pe lângă poartă din poziţie ideală, de la 7-8 metri.

Celălalt internaţional român al Parmei, Valentin Mihăilă, a fost introdus pe gazon în min. 77.

Lazio, cu Ştefan Radu integralist, a dispus cu 2-1 de Spezia, dar gazdele au încheiat meciul cu doi oameni mai puţin.

Sassuolo, cu Vlad Chiricheş pe teren timp de 85 de minute, a remizat acasă cu AS Roma, 2-2.

Cagliari a pierdut acasă cu Hellas Verona, 0-2, meci în care mijlocaşul român Răzvan Marin a evoluat la sarzi din minutul 72.

Rezultate:
AC Milan - Sampdoria 1-1
Au marcat: Hauge (87), respectiv Quagliarella (57).

Atalanta - Udinese 3-2
Au marcat: Muriel (19, 43), Duvan Zapata (61), respectiv Roberto Pereyra (45), Stryger Larsen (71).

Napoli - Crotone 4-3
Au marcat: L. Insigne (19), Osimhen (22), Mertens (34), Di Lorenzo (72), respectiv Simy (25, 48), Messias (59).

Lazio Roma - Spezia 2-1
Au marcat: Lazzari (56), F. Caicedo (89 - penalty), respectiv Verde (73).

Sassuolo - AS Roma 2-2
Au marcat: Hamed Traore (57), Raspadori (85), respectiv Lorenzo Pellegrini (26 - penalty), Bruno Peres (69).

Benevento - Parma 2-2
Au marcat: Glik (23), Artur Ioniţă (67), respectiv Kurtic (55), Man (88).

Cagliari - Hellas Verona 0-2
Au marcat: Barak (54), Lasagna (90+9).

Genoa - Fiorentina 1-1
Au marcat: Destro (13), respectiv Vlahovic (23).
Sâmbătă mai au loc şi meciurile Torino - Juventus şi Bologna - Inter Milano.