Fotbal: Echipa armeană Alaşkert va fi adversara lui CFR Cluj în turul al treilea preliminar al Europa League

Fotbal: Echipa armeană Alaşkert va fi adversara lui CFR Cluj în turul al treilea preliminar al Europa League

Echipa armeană de fotbal Alaşkert va fi adversara lui CFR Cluj în turul al treilea preliminar al Europa League, după ce trecut de Sutjeska Niksic (Muntenegru) cu scorul general de 1-0, în turul al doilea preliminar al competiţiei.

Învingătoare în tur cu 1-0, în deplasare, Alaşkert a obţinut o remiză albă în returul de joi de la Erevan.

CFR Cluj a fost eliminată de formaţia suedeză Malmo FF în turul 2 preliminar al Ligii Campionilor, după 0-1 acasă şi 1-1 în deplasare.

Alaşkert vine şi ea din Liga Campionilor, unde a fost eliminată în primul tur preliminar de scoţienii de la Celtic Glasgow, în urma a două înfrângeri cu 3-0.
AGERPRES (autor: Mircea Lazaroniu; editor: Adrian Drăguţ, editor online: Simona Aruştei)


populare
astăzi

1 BREAKING Bolojan, prima mare mutare pentru combaterea marii evaziuni fiscale!

2 Dorinel Umbrărescu anunță public câți kilometri din Autostrada Moldovei vor fi gata în 2026

3 VIDEO Cine controlează lumea / Pentru cei care nu înțeleg ce se întâmplă: 10 întrebări / Pentru cei care cred că înțeleg: știți ce urmează?

4 BREAKING Dispare rețeta de la medicul de familie / „Vă duceți la o farmacie, pe baza CNP-ului sau a cardului de sănătate sau a noii cărți de identitate”

5 Fotografii de la SRI antitero ilustrează „trupele rusești, bine echipate”