Fotbal: Eintracht Frankfurt - Chelsea 1-1, în semifinalele Europa League

Eintracht Frankfurt şi Chelsea au terminat la egalitate, 1-1 (1-1), joi seara, pe Commerzbank Arena, în prima manşă a semifinalelor Europa League la fotbal.

Eintracht a deschis scorul prin sârbul Luka Jovic (23), la a noua sa reuşită în acest sezon al competiţiei. Londonezii au egalat chiar înainte de pauză, prin Pedro Rodriguez (45).

Chelsea a avut o bară, după pauză, prin David Luiz, din lovitură liberă. Eintracht a jucat mai bine în prima repriză, dar Chelsea a dominat jocul în ansamblu şi e favorită la calificarea în finală după această remiză.

Eintracht nu a pierdut în Europa League în 11 meciuri. Returul va avea loc pe 9 mai, pe Stamford Bridge.

În finală, pe 29 mai, câştigătoarea acestui duel o va înfrunta pe Arsenal sau pe Valencia.

Eintracht Frankfurt - Chelsea Londra 1-1 (1-1)
Au marcat: Luka Jovic 23, respectiv Pedro Rodriguez 45.