Fotbal: Eric Bicfalvi, decisiv pentru Ural Ekaterinburg în campionatul Rusiei

Mijlocaşul român Eric Bicfalvi a marcat ambele goluri ale echipei sale, Ural Ekaterinburg, în partida câştigată în deplasare, cu scorul de 2-1, în faţa formaţiei FK Ufa, duminică, în cadrul etapei a 13-a a campionatului de fotbal al Rusiei.

Bicfalvi, care a fost integralist în acest joc, a deschis scorul în minutul 27, iar apoi a majorat avantajul oaspeţilor în minutul 39, când a transformat o lovitură de la 11 m. Gazdele au redus din handicap în repriza secundă, prin sârbul Komnen Andric (62).

La FK Ufa a evoluat în prima repriză mijlocaşul Cătălin Carp, fostul jucător al echipelor CFR Cluj, Steaua Bucureşti şi FC Viitorul, care a fost schimbat la pauză.

Luna trecută, Eric Bicfalvi a reuşit un hat-trick pentru Ural în Cupa Rusiei, în meciul câştigat cu 3-1 în faţa formaţiei Veles Moscova.
AGERPRES (AS/editor: Mihai Dragomir, editor online: Gabriela Badea)

3 Da, are 60 de ani și s-a calificat la concursul național de frumusețe Miss Argentina...