Fotbal: Everton - Liverpool 2-2, în Premier League

Everton, liderul din Premier League, a remizat acasă cu Liverpool, campioana en titre, scor 2-2, sâmbătă, în primul meci al etapei a 5-a.

Liverpool a deschis foarte repede scorul, în minutul 3, prin Sadio Mane. Michael Keane a egalat în minutul 19. Mohamed Salah i-a readus pe oaspeţi în avantaj în min. 72, pentru ca Dominic Calvert-Lewin să stabilească rezultatul final nouă minute mai târziu.

Richarlison, de la Everton, a fost eliminat în ultimul minut al timpului regulamentar. În minutul 90+2, arbitrul a anulat, în urma consultării VAR, golul înscris de Liverpool prin Jordan Henderson.

Virgil van Dijk, cel mai bun fundaş al lui Liverpool, a părăsit terenul accidentat în minutul 11.

Everton, care câştigase precedentele patru meciuri, rămâne lider, cu 13 puncte. Liverpool este provizoriu pe locul 2, cu 10 puncte.
AGERPRES (AS/editor: Mircea Lazaroniu, editor online: Ada Vîlceanu)


populare
astăzi

1 Acesta este PSD, oameni buni...

2 Așa o fi?

3 Partidele nu se mai închină la „șeful sistemului”. Au căzut măștile

4 O hartă care arată ce imbecili și corupți ne-au condus și ne conduc...

5 Numerele câștigătoare la loto joi, 2 iulie. Report de peste 7,03 milioane de euro la 6 / 49