Fotbal: FC Barcelona, ţinută în şah pe teren propriu de Cadiz (1-1)

Echipa FC Barcelona a obţinut doar un rezultat de egalitate pe teren propriu, 1-1, în compania nou promovatei Cadiz, duminică, într-o partidă din cadrul etapei a 24-a a campionatului de fotbal al Spaniei.

Barca a deschis scorul prin căpitanul său, Lionel Messi, care a transformat un penalty în prima repriză (32), însă oaspeţii au reuşit să egaleze în finalul reprizei secunde (89), prin Alex Fernandez, tot în urma unei lovituri de la 11 m.

În urma acestei remize, venită la doar câteva zile după umilitorul eşec suferit pe teren propriu în faţa francezilor de la Paris Saint-Germain (1-4) în Liga Campionilor , FC Barcelona rămâne pe poziţia a treia a clasamentului din Primera Division, cu 47 de puncte, după rivalele Atletico Madrid (55 puncte) şi Real Madrid (52 puncte), în timp ce Cadiz a urcat pe locul 14, cu 25 de puncte.
AGERPRES (AS/editor: Mihai Dragomir, editor online: Gabriela Badea)