Fotbal: FC Dinamo Bucureşti s-a despărţit de opt jucători

Clubul de fotbal Dinamo Bucureşti a anunţat luni încheierea raporturilor contractuale cu jucătorii Parfait Mandanda, Damien Dussaut, Facundo Mallo, Elvis Kabashi, Rachid Ait-Atmane, Simon Zenke şi Alexandre Christovao.

De asemenea, la cererea fotbalistului albanez Naser Aliji, contractul dintre clubul din Ştefan cel Mare şi jucător a fost reziliat pe cale amiabilă, precizează FC Dinamo într-un comunicat.

Tot luni, alb-roşii şi-au asigurat serviciile fotbalistului croat Filip Mrzljak, care a evoluat anterior la Astra Giurgiu. Noul mijlocaş dinamovist s-a alăturat lotului pregătit de Eugen Neagoe în cantonamentul de la Marbella (Spania), care se va încheia la 4 iulie. AGERPRES (AS/editor: Mihai Dragomir, editor online: Gabriela Badea)

Sursa foto: www.fcdinamo.ro


populare
astăzi

1 O nouă „realizare” marca Bolojan: Carburanții continuă să se scumpească în România, deși prețul petrolului scade

2 Specialiștii Muzeului „Grigore Antipa” fac precizări despre „peștii-iepure” care au apărut în Grecia

3 Mutarea care i-ar fi fatală președintelui Nicușor Dan / „Anticipatele sunt cea mai bună soluție proastă”

4 DOCUMENT CNSAS / Cum a încercat regimul comunist să ascundă accidentul grav al Elenei Ceaușescu

5 Dezvăluiri din PSD / „Ne-au chemat la Vila Lac și ni s-a spus: «Trebuie să aduceți voturi»” pentru Simion”