Fotbal: FC Dinamo Bucureşti s-a despărţit de opt jucători

Clubul de fotbal Dinamo Bucureşti a anunţat luni încheierea raporturilor contractuale cu jucătorii Parfait Mandanda, Damien Dussaut, Facundo Mallo, Elvis Kabashi, Rachid Ait-Atmane, Simon Zenke şi Alexandre Christovao.

De asemenea, la cererea fotbalistului albanez Naser Aliji, contractul dintre clubul din Ştefan cel Mare şi jucător a fost reziliat pe cale amiabilă, precizează FC Dinamo într-un comunicat.

Tot luni, alb-roşii şi-au asigurat serviciile fotbalistului croat Filip Mrzljak, care a evoluat anterior la Astra Giurgiu. Noul mijlocaş dinamovist s-a alăturat lotului pregătit de Eugen Neagoe în cantonamentul de la Marbella (Spania), care se va încheia la 4 iulie. AGERPRES (AS/editor: Mihai Dragomir, editor online: Gabriela Badea)

Sursa foto: www.fcdinamo.ro


populare
astăzi

1 Mafia Nordis contraatacă / Laura Vicol îi face plângere penală lui Siegfried Mureșan: „Acest aservit străinilor mă amenință”

2 „Acum două luni fugea de funcția de premier, acum și-o dorește. A dus PSD la 13%”

3 O influenceriță, refuzată la îmbarcare de Lufthansa din cauza ținutei: „Ești dezbrăcată”

4 Eugen Tomac explică de ce Nicușor Dan este considerat „pesedist”

5 Atacul iranian devastator asupra bazei navale americane din Bahrain: Noi dezvăluiri despre pagube și o reconsiderare strategică a SUA