Fotbal: FCSB l-a transferat pe atacantul Claudiu Keşeru

Fotbal: FCSB l-a transferat pe atacantul Claudiu Keşeru

Clubul de fotbal FCSB a anunţat, marţi, pe un site de socializare, transferul atacantului Claudiu Keşeru, cel care a mai evoluat la gruparea roş-albastră în perioada ianuarie 2014 - februarie 2015.


Sursa foto: fcsb.ro


"FCSB anunţă revenirea lui Claudiu Keşeru, care va îmbrăca din nou tricoul roş-albastru, începând de astăzi. Atacantul în vârstă de 34 de ani, care a înscris 28 de goluri şi a reuşit 9 pase de gol în cele 48 de partide jucate pentru FCSB în 2014, a semnat contractul şi se va antrena miercuri sub comanda lui Edward Iordănescu. Clubul nostru îi urează bun venit şi să aibă parte de cât mai multe succese în tricoul roş-albastru", anunţă FCSB pe contul oficial de Facebook.



Claudiu Keşeru şi-a reziliat, vineri, contractul cu Ludogoreţ Razgrad, după şase ani în care a îmbrăcat tricoul campioanei Bulgariei.

În cariera sa, atacantul român a mai evoluat la formaţiile FC Bihor, FC Nantes, FC Libourne, Tours FC, SCO Angers, SC Bastia şi Al Gharafa SC.
AGERPRES (AS-autor: Marius Ţone, editor: Mircea Lazaroniu, editor online: Adrian Dădârlat)


populare
astăzi

1 Voi ați citit ce scrie Ana Birchall despre ce urmează să se întâmple după decizia judecătoarei Savonea în cazul Voiculescu?

2 Citiți asta / Aceste porcării transpartinice au îngropat România....

3 „Venea Mercedesul şi mă lua dimineaţa, aveam apartament în închisoare, puteam să aduc 100 de femei!”

4 Noua Eră / Priviți cu cine s-a căsătorit acest japonez de 53 de ani!

5 BREAKING „L-am chemat să ocupe o poziție la București”