Fotbal: Fostul jucător argentinian Diego Latorre, internat cu Covid-19

Fostul fotbalist argentinian Diego Lattore, în prezent jurnalist, a fost testat pozitiv la Covid-19 şi internat într-o clinică din Buenos Aires cu o "uşoară pneumonie", informează agenţia EFE.

"Sunt internat cu o uşoară pneumonie, dar în urma analizelor efectuate starea generală este una bună. Aşadar, mergem înainte", a scris Lattore miercuri pe contul său de Instagram.

Fostul atacant, în vârstă de 51 de ani, a câştigat Copa America cu Argentina în 1991. De asemenea, cu Boca Juniors a cucerit Supercupa Americii de Sud în 1989 şi Recopa (Supercupa) în 1990.

El a jucat şi la echipe precum Fiorentina, Tenerife şi Salamanca, Cruz Azul, Atletico Celaya, Dorados şi Durango (Mexic).
AGERPRES (AS/autor: Vlad Constantinescu, editor: Mihai Ţenea, editor online: Ada Vîlceanu)


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...

5 Citiți și voi ce a văzut un pilot american de F-15 în Iran...