Fotbal: Ianis Hagi a adus victoria lui Rangers în campionatul Scoţiei

Fotbal: Ianis Hagi a adus victoria lui Rangers în campionatul Scoţiei

Internaţionalul român Ianis Hagi a adus victoria echipei Glasgow Rangers în etapa a 20-a a campionatului de fotbal al Scoţiei, în meciul cu Hibernian, câştigat cu 1-0, sâmbătă, pe teren propriu.

Hagi a fost titular şi a înscris în min. 33, cu un şut de la circa 8 metri, la centrarea lui Kemar Roofe.

Mijlocaşul român a marcat în al doilea meci consecutiv pentru Rangers, având un bilanţ de 3 goluri în 17 partide în acest sezon în Premiership.

Hagi a fost schimbat în min. 76 al partidei.

Rangers şi-a consolidat poziţia de lider, cu 56 de puncte (20 jocuri), urmată de campioana Celtic, 37 p (16 j), Hibernian, 36 p (20 j), Aberdeen FC, 35 p (18 j), etc.
AGERPRES


populare
astăzi

1 Nu mai sunt bani? / Mica Recalculare a pensiilor, în ritm de melc. Doar 65.000 de decizii emise, sub 10%. Ce probleme sunt?

2 BREAKING Curtea de Justiție a UE a stabilit că salariile și pensiile magistraților din România trebuie să fie mari, dar corelate cu salariul mediu di…

3 Începe „curățenia” în companiile de stat. Vicepremierul Oana Gheorghiu va coordona reforma, iar „lista neagră” va fi aprobată joi

4 Impozitul pe mașini, în funcție de capacitatea motorului, dar și de norma de poluare. Autoturismele pentru care taxele ar putea scădea

5 Țara care ar sări prima în ajutorul României dacă am fi atacați. Istoric: „Un vecin bun e mai valoros ca un frate aflat departe”