Fotbal: Ianis Hagi a marcat un gol şi a obţinut un penalty pentru Rangers

Fotbalistul român Ianis Hagi a marcat un gol pentru Glasgow Rangers şi a obţinut un penalty în meciul pe care campioana Scoţiei l-a câştigat cu scorul de 3-0 în deplasare, miercuri seara, cu Livingston FC, în etapa a patra din play-off-ul Premiership.



Oaspeţii au deschis scorul prin căpitanul James Tavernier (42 - penalty), după ce Hagi a fost faultat de portarul polonez Max Stryjek. Ryan Kent (57) a majorat diferenţa, iar Ianis Hagi (83) a închis tabela din pasa lui Cedric Itten.

Hagi, care a jucat până în min. 85, are 7 goluri marcate în acest sezon în 32 de partide în campionat.

Rangers FC conduce detaşat, cu 99 de puncte, urmată de rivala Celtic FC, 76 de puncte.
AGERPRES (AS-editor: Mihai Ţenea, editor online: Andreea Preda)

Sursa fotografiilor: Rangers FC /Facebook


populare
astăzi

1 VIDEO Gest disperat al președintelui Emiratelor Arabe Unite, șeicul Mohamed bin Zayed Al Nahyan

2 „O armă iraniană puternică” / Cum au fost uciși cei șase militari americani într-un atac al Iranului

3 Iranul pune în aplicare un plan / „Credeau că nu se va întâmpla nimic?” / „În orice moment, o rachetă ar putea ateriza în mijlocul țării voastre”

4 Cum a „trezit” China Japonia și a obținut efectul invers

5 Ce se întâmplă? / Grecia va deshuma 150 de persoane moarte de Covid, după ce trupurile nu s-au descompus nici după 5 ani