Fotbal: Ibrahimovic îi răspunde lui Cantona: ''Eu voi fi Dumnezeul lui Manchester United''

Zlatan Ibrahimovic i-a răspuns lui Eric Cantona: ''Eu voi fi Dumnezeul lui Manchester United'', scrie L'Equipe.

În timp ce legenda clubului englez, Eric Cantona, l-a atacat puțin pe atacantul suedez spunând că ''nu poate exista decât un rege la Manchester, el poate fi prinț dacă vrea'', Ibrahimovic i-a răspuns, în ziarul suedez Aftonbladet, cu umorul său caracteristic: ''Îl admir pe Cantona. Și am auzit ce a spus. Însă eu nu voi fi regele lui Manchester. Eu voi fi Dumnezeul lui Manchester''.

Ibrahimovic (34 ani), liber de contract după despărțirea de Paris Saint-Germain, a semnat cu echipa engleză Manchester United, unde îl va avea antrenor pe portughezul Jose Mourinho.

AGERPRES (autor: Teodora Oprea, editor: Mircea Lazaroniu, editor online: Andreea Lăzăroiu)


populare
astăzi

1 Foarte interesante amănunte...

2 Controale la domiciliu pentru 7 milioane de români: Poliția va verifica asigurările obligatorii de locuință

3 Ce pregătește PSD / Culisele puciului împotriva lui Bolojan

4 Noul șef al ITM București, surprins că vine la serviciu cu un Lamborghini de 300.000 de euro. Bolidul nu apare în declarația de avere

5 „Bă, tu mă faci pe mine borfaș? Mi-am dat viața pentru partid” / Bătaie în AUR