Fotbal: Iniesta, nemulțumit că o parte a publicului de pe Camp Nou a susținut-o pe Real Madrid

Fotbal: Iniesta, nemulțumit că o parte a publicului de pe Camp Nou a susținut-o pe Real Madrid

Andres Iniesta, mijlocașul echipei FC Barcelona, este nemulțumit că o parte a publicului de pe Camp Nou, alcătuită din turiști, a susținut-o pe Real Madrid în timpul meciului din manșa întâi a Supercupei Spaniei, câștigat duminică de oaspeți (3-1), scrie France Football.

Atmosfera de pe Camp Nou la acest meci a fost departe de standardele obișnuite pentru un El Clasico. Au fost auzite încurajări adresate oaspeților, venite mai ales de la spectatori aflați în vacanță.

"Ce s-a întâmplat cu publicul a fost ciudat. Nu e niciodată plăcut să vezi că lumea susține echipa rivală. Nu știu dacă a fost din cauza vânzării biletelor (deschisă tuturor — n. r.), dar a fost foarte complicat", a reacționat Iniesta, căpitanul Barcei.

Mijlocașul nu s-a ascuns totuși în spatele acestei scuze pentru a justifica înfrângerea echipei sale: "După golul de 1-0 (autogolul lui Pique — n. r.), a fost greu, dar am egalat. Decisive au fost golurile lui Real pe contraatac".

Manșa a doua a Supercupei Spaniei va avea loc miercuri pe Santiago Bernabeu.

AGERPRES (editor: Mircea Lazaroniu, editor online: Daniela Juncu)


populare
astăzi

1 Așa o fi? / Știința oficială i-a declarat lucrările „pseudoștiință”. Colegii râdeau. Presa îl acuza de șarlatanie

2 VIDEO Uite o chestie care merită văzută și care spune multe despre unele personaje „glorioase” după decembrie 1989...

3 VIDEO Armand Goșu / Cei care au anulat alegerile din România au făcut jocul Rusiei

4 Stenograme explozive / când l-a avertizat Putin pe Bush că Ucraina va declanșa o confruntare de durată

5 Indignarea unui muncitor român stabilit în Spania, după ce i s-a oferit un salariu de 1.800 euro: „Nu acceptați aceste mizerii”