Fotbal: Inter a învins în deplasare pe Sassuolo în Serie A; victoria milanezilor, şi cu 'ajutorul' unui autogol al lui Chiricheş

Inter Milano a învins sâmbătă seara cu scorul de 3-0, în deplasare, pe Sassuolo, în etapa a 9-a din Serie A, Vlad Chiricheş marcând un gol în propria poartă.

Pe Stadio Mapei, Alexis Sanchez a deschis scorul în minutul 4, pentru ca doar după zece minute, Vlad Chiricheş să ''dea o mână de ajutor'' milanezilor marcând în propria poartă. De altfel, fundaşul român a fost schimbat în minutul 42. Scorul final a fost stabilit prin reuşita lui Roberto Gagliardini (60).

La Inter, portarul Ionuţ Radu a fost rezervă.

Inter Milano este pe locul 2 în Serie A, cu 18 puncte, la 2 puncte de liderul AC Milan, în timp ce Sassuolo este pe poziţia a 3-a, pe care o poate pierde în cazul unor victorii pentru AS Roma sau Juventus Torino în meciurile pe care acestea le vor disputa cu Napoli, respectiv Benevento. AGERPRES

2 Document secret rusesc obținut de Washington Post

3 Misterioasa navă iraniană care s-a întors ieri, subit, după trei ani, acasă

4 Ucraina a încălcat „linia roșie nucleară” a Rusiei? / Culisele unui atac ucrainean asupra unei ținte-cheie din Rusia