Fotbal: Ivan Martic s-a despărţit de Universitatea Craiova

Fotbal: Ivan Martic s-a despărţit de Universitatea Craiova

Clubul de fotbal Universitatea Craiova a anunţat, miercuri, pe Facebook, că s-a despărţit de fundaşul elveţian de origine croată Ivan Martic, al cărui contract cu gruparea din Bănie expira în această vară.

Pe 23 martie, Martic (29 ani) dezminţea, prin intermediul unui comunicat postat pe pagina sa de Facebook, că şi-ar fi reziliat contractul cu clubul de fotbal Universitatea Craiova şi ar fi semnat pentru CFR Cluj.

Martic a jucat 15 partide în acest sezon, a marcat un gol şi un autogol.

Martic, care a mai evoluat în cariera sa la Sankt-Gallen, Schaffhausen, Hellas Verona, Spezia şi Rijeka, juca la Universitatea din 2017, punând umărul la câştigarea Cupei României în 2018.
AGERPRES (AS-autor: Mihai Ţenea, editor: Vlad Constantinescu, editor online: Simona Aruştei)


populare
astăzi

1 BREAKING DNA a găsit la domiciliul primăriței din Olteni / Teleorman 251.860 de euro, 90.100 de lei și 320 de dolari

2 VIDEO Trump Jr. / „Am fost la Monaco, jumătate dintre mașinile de superlux sunt ale ucrainenilor”

3 Document / „Europa va fi de nerecunoscut” / Noua strategie de securitate a SUA dă fiori...

4 Ce lefuri aveau securiștii din România în anii de glorie ai comunismului. Regimul îi recompensa cu salarii mai mari decât în Armată

5 Misterul morții doctoriței Ștefania Szabo se adâncește